Listy Niewysłane. Listy z Drogi. Listy Bez Odpowiedzi.
stat4u podróże
Blog > Komentarze do wpisu

XXVI.

Dobry Wieczór,

Dużo dzisiaj czytania. Dwa numery The Canon Magazine i BBC Music Magazine dedykowany Leonardowi Bernsteinowi. Dodatkowo dwa nowe nabytki książkowe – Andrew Marvell „The Complete Poems” i „The Works of Samuel Taylor Coleridge”.

Pamiętasz wybór wierszy Marvella w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka? W zbiorze znalazły się 24 wiersze, a cała spuścizna barokowego poety zmieściła się na dwustu dziesięciu stronach formatu B5. Nieco okazalej wygląda dorobek Coleridge'a. Niemniej nie o ilość w tym przypadku chodzi.

Tyle póki co, o nowych pozycjach. Dosyć późno ostatnio wracam i bardzo powierzchownie zapoznałem się z zawartością tych dwóch książek. Nie mam zamiaru ukrywać, że jednego i drugiego pamiętam jak przez mgłę.

Marvell był rówieśnikiem naszego poety Jana Andrzeja Morsztyna i kiedyś chciałbym napisać esej porównawczy. Może kiedyś się uda.

Nie udało mi się niestety znaleźć polskiego rówieśnika dla Coleridge'a, za to całe mnóstwo poetów którzy inspirowali się jednym z „Poetów Jezior”.

Szykuje się wielka przebudowa centrum Newport. W dzisiejszym numerze South Wales Argus znalazłem obszerny artykuł na temat planów wizji zagospodarowania centrum miasta. Plany, między innymi, dotyczą zagospodarowania szpecącego panoramę miasta kilkunastopiętrowego wieżowca, który stoi pusty od wielu lat. Szkoda, że nie wzięto pod uwagę wyburzenia tego koszmaru, który pewnie znalazłby się na poczesnym miejscu w Koszmarach Architektury.

newport

 

19 Stycznia 2018

 

Słońce razi, przymykam oczy.

Podchodzę bliżej do wystawy

księgarni.

Zabieram ze sobą dwie książki

poetów, których nikt już

nie czyta.

Chyba.

Miasto spokojnie szykuje się na zmiany.piątek, 19 stycznia 2018, thingtheme

Polecane wpisy